Co wyleczą pijawki lekarskie?

Zmagasz się z migreną, reumatyzmem czy nawracającym zapaleniem zatok? Spokojnie, pijawki odmienią Twoje życie raz na zawsze i już nigdy nie będziesz cierpiał na przewlekłe bóle, zapalenia i inne dokuczliwe schorzenia.

Kiedyś pijawki były bardzo popularne. Prawdę mówiąc, była to jedyna metoda leczenia, która działała w poprzedniej epoce. Nie musimy szukać daleko, wystarczy otworzyć pierwszą stronę w sieci i już dowiemy się, że pijawki lekarskie wykorzystywano w starożytnym Rzymie czy Egipcie. Dlaczego pijawki wracają do łask teraz? Jakie choroby wyleczą?

Bezpieczne pijawki w XXI wieku

Dzisiaj wszędzie mówi się sterylizacji narzędzi chirurgicznych, dezynfekcji dłoni i przestrzeganiu zasad czystości. Z tego względu również pijawki są badane restrykcyjnie pod kątem zakażeń i chorób. Obecnie udając się na zabieg hirudoterapii nie musisz się martwić konsekwencjami. Wystarczy, że poprosisz terapeutę o certyfikat i potwierdzenie, że pijawki nie były wykorzystane wcześniej. Ale co jeszcze trzeba wiedzieć o tych pożytecznych pasożytach i ich działaniu?

Hirudoterapia leczy, koi i poprawia samopoczucie

Pijawki leczą enzymami zawartymi w swojej ślinie. Są to między innymi takie związki jak:

– hialuronidaza – zapobiega krzepnięciu krwi,

– destabilaza – wspomaga regulację ciśnienia krwi,

– eglina – działa przeciwzapalnie,

– chloromycetyna – naturalny antybiotyk.

Co wyleczy pijawka?

Hirudoterapia jest panaceum na wiele poważnych i przewlekłych chorób, takich jak:

– nadciśnienie tętnicze,

– migrena,

– żylaki,

– reumatyzm,

– zwyrodnienia stawów i kości,

– zapalenie stawów,

– jaskra,

– alergie skórne,

– krwiaki podskórne,

– zapalenie przydatków,

– policystyczność jajników,

– bezpłodność.

To tylko krótka lista najbardziej znanych chorób z jakimi poradzą sobie te cudowne stworzenia. Jednak udając się na terapie do gabinetu hirudoterapii, musimy zachować szczególną ostrożność. Dlaczego?

Tanie pijawki 

Wiele gabinetów pseudohirudoterapeutycznych, może sprowadzać pijawki z niepewnych źródeł lub używać takich, które były już wykorzystywane. Dzisiaj sprzedaż pijawek odbywa się kosztem czyjegoś zdrowia lub nawet życia, a jedyne pobudki jakimi kierują się ich sprzedawcy to szybki zysk. Jeżeli chcesz bezpiecznie wyleczyć się tą metodą to szukaj renomowanych gabinetów albo wykonaj zabieg samodzielnie w domu.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.