Czy mężczyźni powinni korzystać z porad seksuologa?

Według statystyk mężczyźni bardzo rzadko korzystają z pomocy seksuologa. Ba! Młodzi mężczyźni z reguły unikają wizyty u jakiegokolwiek lekarza czy specjalisty. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim wynika to z męskiej dumy. „Ja sobie poradzę sam”. Niestety bywają problemy natury seksualnej, z którymi mężczyźni nie są w stanie sobie poradzić. Bo często wymagane jest np. leczenie farmakologiczne. Dlaczego warto udać się do lekarza?

Seks a zdrowie

Wielu osobom wydaje się, że wszelkie problemy związane ze sferą seksualną wynikają głównie z przyczyn psychicznych. Za wiele dolegliwości obwiniamy stres czy życie w pośpiechu. Jeśli mamy problem z przedwczesnym wytryskiem, to na pewno dlatego, że kobieta nas bardzo podnieca albo przez dłuższy czas nie odbywaliśmy stosunków. Nic więc dziwnego, że wielu z nas po prostu bagatelizuje ten problem albo korzysta z cudownych środków, polecanych w internecie. A przecież takie problemy mogą być związane z poważniejszymi chorobami, takimi jak choroby prostaty, zaburzenia erekcji czy nadczynność tarczycy. W takich sytuacjach wizyta u specjalisty jest po prostu niezbędna. Niestety, jak pokazują statystyki, zanim mężczyzna zdecyduje się w końcu na pójście do seksuologa, mija średnio 12 miesięcy. A przecież tu chodzi nie tylko o komfort w sypialni, ale przede wszystkim o zdrowie.

Wizyta u seksuologa – czy jest się czego obawiać?

Seksuologów w Polsce jest coraz więcej, choć w większości przyjmują oni prywatnie. Mimo to nie powinniśmy obawiać się, że zanadto nadwyrężymy portfel, bo zwykle wystarczają nam 2-3 wizyty, by seksuolog zdiagnozował nasz problem i wskazał odpowiednią terapię leczniczą.

Jak przygotować się do wizyty? Jeśli w ostatnim czasie robiliśmy jakiekolwiek badania, warto wziąć ze sobą wyniki. Spiszmy sobie również wszystkie leki, które zażywamy lub niedawno zażywaliśmy. W wielu przypadkach to one mogą być przyczyną dolegliwości. W czasie wizyty seksuolog będzie nam zadawał różne pytania dotyczące wieku, wykonywanej pracy, diety, używek czy aktywności fizycznej. Nie ma się czego obawiać!

Jeśli interesuje Was gabinet seksuologiczny Częstochowa, zajrzyjcie na stronę: http://andrzejkubat.pl.