Dlaczego warto poznać pijawki lekarskie?

Coraz częściej przekonujemy się do naturalnych metod leczenia. Ale czy znamy je wszystkie?

Naturalna metoda leczenia

Czasami spośród wielu nowoczesnych medykamentów na przeziębienie, katar czy alergię, wybieramy domowe sposoby na pozbycie się tych dolegliwości. Wolimy wypić syrop z cebuli czy mleko z czosnkiem, niż zażywać chemiczne specyfiki dostępne w aptece. Wiadomo, wykonanie takich mikstur w domowym zaciszu jest nie tylko tańsze, ale i czasami zdrowsze. Tym bardziej, że te babcine metody czasami działają lepiej i szybciej. Dzisiaj opowiemy Ci o terapii, która działa na wiele chorób, a przy tym jest w stu procentach naturalna. Jej korzenie sięgają aż starożytnego Egiptu, a teraz znów wraca do łask.

Hirudoterapia od podstaw 

Do tej terapii wykorzystywane są pijawki lekarskie. To one regulują układ krążenia i poprawiają kondycję organów wewnętrznych. Oprócz oczyszczania krwi, związkami zawartymi w swojej ślinie, potrafią również ukoić wiele mniej poważnych dolegliwości. Teraz nasuwa się pytanie. Co leczą te pożyteczne pasożyty? Między innymi takie przypadłości jak:

– bóle różnego pochodzenia,

– stany zapalne,

– nadciśnienie tętnicze,

– alergia,

– brak energii, ospałość,

– niewydolność układu immunologicznego,

– reumatyzm,

– arytmie serca,

– hemoroidy,

– osteoporozę,

– bolesne menstruację,

– niepłodność,

– klimakterium.

Oczywiście, to tylko kilka z wielu chorób i dolegliwości, w których pijawki są niezawodne. Aby naprawdę nam pomogły musimy odbyć kilka zabiegów. Regularna hirudoterapia sprawi, że pozbędziesz się schorzeń raz na zawsze i w końcu zaczniesz żyć pełnią życia. Jednak trzeba również wspomnieć o przeciwwskazaniach do leczenia tym sposobem. Oto one:

– nowotwory złośliwe,

– AIDS,

– anemia,

– ciąża i połóg,

– ostre niedociśnienie,

– ostre stany gorączkowe.

Jak widać, są naprawdę poważne przeciwwskazania, ale w większości przypadków, wszyscy możemy skorzystać z dobroczynnego działania pijawek lekarskich. Są to naprawdę pożyteczne stworzenia, które pomogły już niejednemu człowiekowi, cierpiącemu na zapalenie pęcherza moczowego, trądzik młodzieńczy albo otyłość. Jeżeli zainteresowało Cię leczenie pijawkami to na pewno ucieszy Cię fakt, że nawet osoby powyżej piętnastego roku życia mogą z tej metody skorzystać.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.