Hirudoterapia – hit czy kit?

Niekonwencjonalne metody leczenia zyskują z roku na rok coraz większą popularność. Wiele osób korzysta z nich chętnie, zwłaszcza w sytuacji, gdy wyczerpali wszystkie możliwe formy zwalczania schorzeń, które nie przyniosły pożądanego efektu. Jedną z metod leczenia rozmaitych dolegliwości jest znana od czasów starożytnych hirudoterapia. Za co jest tak ceniona?

Drogocenne związki

Hirudoterapia jest terapią wykorzystującą pijawki lekarskie http://pijawki.abros.pl/. Ich wydzielina to zbiór cennych związków, takich jak hirudyna, antystazyna, apyraza, hirustaza i wiele wiele innych. Najbardziej wartościowa jest hirudyna, ponieważ uważana jest za najmocniejszy lek przeciwzakrzepowy.

Leczenie żylaków

Żylaki, czyli nieprawidłowe poszerzenia żył, nie dość, że są bardzo nieestetyczne, to jeszcze mogą prowadzić do poważnych chorób zakrzepowo-zatorowych, takich jak np. zakrzepica żył. Wyizolowanie wcześniej wspomnianej hirudyny sprawiło, że pijawki są nieocenione w walce z tymi schorzeniami. Ich wydzielina powoduje zmniejszenie obrzęków nóg i szpecących zgrubień. Co więcej, pijawki przywracają odpowiednią krzepliwość krwi i redukują poziom trójglicerydów, dzięki czemu można uniknąć tworzenia się zatorów żylnych.
Jak wygląda zabieg? Na skórze pacjenta umieszczane są pijawki, które przyczepiają się za pomocą otworu gębowego zaopatrzonego w przyssawki i trzy szczęki z chitynowymi zębami. Po nakłuciu pobierają krew z żywiciela.

Leczenie innych schorzeń

Pijawki lekarskie wykorzystuje się z zadowalającym skutkiem także w leczeniu chorób serca, nadciśnienia, chorób płuc i oskrzeli, ciężko gojących się ran, a także w alergii czy nawet niektórych nowotworach.

Nadzieja dla osób starszych

W 1996 roku zostały przeprowadzone badania naukowe, które potwierdziły korzystny wpływ związków znajdujących się w wydzielinie pijawek na stymulację wzrostu komórek nerwowych. Z tego względu żywi się nadzieję w możliwości leczenia chorób takich jak Alzheimer czy Parkinson.

Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami to szansa również dla dzieci urodzonych z porażeniem mózgowym.