Jak powinno wyglądać wyposażenie prywatnego gabinetu?

Każde pomieszczenie, w którym znajduje się gabinet lekarski, musi spełniać określone wymogi sanitarne. Oprócz wysokiego poziomu higieny należy zadbać również o odpowiedni sprzęt medyczny. Co zatem powinno znaleźć się na wyposażeniu gabinetu, aby był zgodny z obowiązującymi przepisami?

Przygotowanie pomieszczenia

Na samym początku powinniśmy zadbać o aspekty, które są ściśle związane z wyglądem samego pomieszczenia. Należy pamiętać, że ściany oraz podłoga muszą być gładkie i wyłożone materiałem, który jest niewrażliwy na działanie środków dezynfekujących, a jednocześnie odporny na zawilgocenie. Warto użyć do tego celu materiałów ceramicznych, gresowych, a podłoga może być jak najbardziej wyłożona wykładziną kauczukową. Wszystkie specjalistyczne szafy, w których będą trzymane leki, narzędzia lub inne medical supplies dostępne na: http://medicaldepot.pl/k/1631/view/odziez-spa-i-gabinety-kosmetyczne-1631.html, powinny wisieć na ścianach lub stać na nogach. Takie rozwiązanie pozwoli utrzymać całą powierzchnię podłogi w czystości.

Wyposażenie gabinetu lekarskiego

Każdy gabinet lekarski powinien posiadać kozetkę, która jest nieodłącznym elementem wyposażenia. Materiał, z jakiego musi być wykonana, powinien być wytrzymały i przede wszystkim dający się łatwo utrzymać w czystości. Jej stalową konstrukcję należy pokryć farbą, która jest odporna na ścieranie. Aby pacjent mógł się czuć bardziej komfortowo, w pobliżu kozetki warto umieścić parawan, za którym pacjent będzie mógł przygotować się do czekających go badań.
Biurko lekarskie również jest ważnym elementem gabinetu lekarskiego. Powinno mieć prostą konstrukcję i posiadać dodatkowe szuflady, przeznaczone na różnego rodzaju dokumenty i narzędzia lekarskie takie jak: http://medicaldepot.pl/k/1498/view/narzedzia-1498.html, które warto mieć pod ręką. Obrotowe krzesło na kółkach również powinno się znaleźć w gabinecie, aby praca przy biurku była wygodniejsza. Warto zainwestować także w siedzenia dla pacjentów. Pomieszczenie powinno posiadać także umywalkę, niezbędną do dezynfekcji rąk.
Bardzo przydatny byłby też metalowy wieszak na ubrania, który powinien stać przy wejściu do gabinetu.
Kolejnym elementem wyposażenia są metalowe, przeszklone szafy, których półki często posiadają wysokie brzegi, dzięki czemu umieszczone tam narzędzia operacyjne np.: http://medicaldepot.pl/k/1492/view/narzedzia-1492.html, nie będą się zsuwać. Należy pamiętać także o stoliku pod aparaturę medyczną, który też jest niezwykle przydatny.

W zależności od specjalizacji lekarskiej w gabinecie powinny znaleźć się odpowiednie narzędzia lekarskie oraz sprzęt medyczny, które oferuje sklep medyczny online: http://medicaldepot.pl/.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.