Korzystając z mocy morza…

Morze już od zarania dziejów fascynowało naszych przodków. Dawało pożywienie, szansę na odkrycie i zdobycie nowych lądów. Już wcześnie także zauważono, że woda morska ma pewne specyficzne właściwości.

Warto o tym pamiętać, bowiem to właśnie dzisiaj – w erze zanieczyszczenia i pracy w szkodliwych warunkach, właściwości te mogą przynieść nam ulgę w wielu drobnych, acz denerwujących dolegliwościach.

Woda morska — zastosowanie w medycynie

Jakie jest zastosowanie wody morskiej w medycynie? Tu na pewno wiele pań odpowie zaraz, że sól morska stosowana jest w wielu kosmetykach. I jest to oczywiście prawda, kosmetyki z dodatkiem soli morskiej, a w szczególności wywodzącej się z Morza Martwego, są szczególnie polecane dla osób z suchą, podrażnioną skórą.

To jednak nie wszystko – woda morska pojawia się często jako jeden ze składników preparatów do higieny nosa. Dlaczego? Otóż okazuje się, że woda morska znakomicie regeneruje śluzówkę nosa, ponadto udrażnia nos, redukuje stan zapalny oraz ogólnie – ułatwia nam oddychanie.

Roztwór soli morskiej — w produktach do higieny nosa

Jakie preparaty zawierają roztwórz soli morskiej w składzie? Jest to przede wszystkim Rinozine. Występuje on w postaci maści lub jako spray. Dowiedź się więcej o zastosowaniu roztworu z soli morskiej w produktach Rinozine na stronie http://www.rinozine.pl/skladniki/woda-morska-w-produktach-rinozine-do-nosa/

Kiedy właściwie możemy sięgnąć po takie produkty? Jakie są wskazania?

Otóż podstawowym wskazaniem jest syndrom suchego nosa. To dolegliwość, która dzisiaj dotyczy wielu osób. Czynnikami ją wywołującymi są bowiem : smog, zanieczyszczenia, klimatyzacja, przegrzane pomieszczenia, alergie, palenie tytoniu. Jak zatem widać – ten problem dotyczy wielu z nas. Manifestuje się on uczuciem niedrożnego nosa, nawracającymi infekcjami górnych dróg oddechowych, napadami kichania, czasem krwawieniami z nosa.

Sól morska może przynieść ulgę także wszystkim, którzy cierpią z powodu problemów z zatokami. Warto także wspomnieć, że taki spray z wodą morską może być po prostu środkiem do codziennej higieny nosa, szczególni jeśli w pracy czy w domu narażeni jesteśmy na czynniki uszkadzające błonę śluzową nosa.

Roztwór soli morskiej — przeciwwskazania

A jakie są przeciwwskazania do stosowania takich preparatów? Przede wszystkim jest to oczywiście nadwrażliwość na sól morską. Następnie warto pamiętać, że istnieją różne preparaty dla dorosłych i dla dzieci. Mogą one różnić się nieco składem oraz sposobem aplikowania. Oczywiście nie można także stosować za wiele takiego preparatu – warto także czasem robić przerwy. Słowem – należy zastosować się do ulotki. Jednak generalnie nie ma zbyt wielu przeciwwskazań do stosowania soli morskiej.