Naturalne sposoby leczenia

Zanim koncerny farmaceutyczne na siłę zaczęły wciskać nam leki i suplementy diety na niemal każde schorzenie, ludzie do leczenia swych dolegliwości wykorzystywali stare, sprawdzone sposoby. Chociaż wielu lekarzy powątpiewa w ich skuteczność, niewątpliwą zaletą babcinych sposobów i medycyny ludowej jest naturalność. Oznacza to, że nawet jeśli dany zabieg nie pomoże, to z pewnością nam nie zaszkodzi.

Jednym z przykładów naturalnych metod leczenia jest masaż bańkami. Zabieg stosowany od wielu lat, w momencie wzrostu popularności leków i farmaceutyków przestał być wykorzystywany. Dopiero w ostatnim czasie ponownie przeżywa swój renesans. Coraz więcej osób zaczyna bowiem wracać do starodawnych, sprawdzonych sposobów leczenia, dostrzegając, że reklamy telewizyjne cudownych specyfików oferowanych przez koncerny farmaceutyczne, są wyłącznie próbą wyciągnięcia z kieszeni chorych osób pieniędzy.

Wiele osób stawia sobie bańki na przeziębienie, a także w celu uśmierzenia bólu. Tradycyjne stosuje się bańki szklane, które po podgrzaniu tworzą próżnię, przysysając się do skóry. To z kolei sprawia, że organizm wyrzuca pewne ilości białych i czerwonych krwinek mobilizując układ odpornościowy. Dzięki temu możemy szybciej i skuteczniej, a co najważniejsze zupełnie naturalnie zwalczyć ból czy przeziębienie.

Chociaż masaż bańkami oferuje coraz więcej salonów kosmetycznych, można taki zabieg przeprowadzić samemu. W tym celu należy jednak zapoznać się z zasadami i regułami mówiącymi o tym jak stawiać bańki. Jeżeli jesteśmy osobami początkującymi warto kupić bańki gumowe, które wystarczy ścisnąć, aby wytworzyć podciśnienie. Wykonywanie zabiegów bańkami szklanymi wymaga już pewnego doświadczenia. W przypadku nieumiejętnego użytkowania może bowiem dojść do poparzenia skóry.

Jeżeli nie chcemy samodzielnie wykonywać tego typu zabiegów, bez trudu znajdziemy fachowca, który wykona go za nas. Postawienie baniek w połączeniu z relaksującym masażem może przynieść nam nie tylko poprawę zdrowia, ale i samopoczucia.

źródło: http://www.medplus.pl/produkt/