Pokonaj dentystyczny strach

Myślicie: dentysta i od razu pojawia się paraliżujący strach? Wizytę odwlekacie w nieskończoność? Zupełnie niepotrzebnie! Możliwości nowoczesnej stomatologii są dzisiaj naprawdę imponujące. Stomatolodzy stosując coraz to nowsze metody, leczą zęby szybko i praktycznie bez żadnego bólu. Na dodatek mogą uratować nawet te najbardziej zaniedbane, teoretycznie nadające się do usunięcia!

Sprawdzony stomatolog to podstawa

Fotel dentystyczny wciąż kojarzy się z cierpieniem i długim, nieprzyjemnym borowaniem. Przed umówieniem się do dentysty to nastawienie musimy zmienić – stomatolog nie chce przecież zrobić nam krzywdy, wprost przeciwnie – chce nam pomóc. Oczywiście podstawą jest znalezienie dobrego specjalisty. Dobrego pod względem leczenia zębów, jak i podejścia do pacjenta. Jako przykład mogą nam posłużyć stomatolodzy z Legnicy http://centrumstomatologicznelegnica.pl/ Warto popytać też rodzinę i znajomych o zaufanego dentystę. To podstawa do tego, aby okazało się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Pamiętajmy, w gabinecie naszego stomatologa mamy czuć się swobodnie. Nie możemy też się bać z nim rozmawiać – komunikacja w tym przypadku jest niezwykle istotna. Warto od razu powiedzieć naszemu dentyście o obawach. Dzięki temu będzie wiedział, jak z nami postępować. Powinniśmy również zdać sobie sprawę z tego, że teraz dzięki coraz to nowszej aparaturze, metodom i preparatom do plombowania ubytków, nawet najbardziej skomplikowane leczenie często okazuje się bezbolesne. Takie nastawienie może okazać się kluczowe!

Nie unikaj wizyt

Unikanie dentysty może przynieść odwrotny efekt – po czasie może okazać się, że problem z naszym zębem jest większy niż się tego na początku spodziewaliśmy. A przecież ostatnia rzecz, jaką chcemy, to stracić go. Gdy już uporamy się z leczeniem, pamiętajmy też o systematycznej kontroli. Sprawdzajmy stan swojego uzębienia przynajmniej dwa razy w roku. Wykryte od razu ubytki pozwalają na całkowicie bezbolesne leczenie. Poza tym w czasie takich wizyt wykonuje się czyszczenie zębów z osadów i nagromadzonej przez ostatnie miesiące płytki nazębnej.