Skuteczne i tanie sposoby na grypę i przeziębienie

57ecfb5a694ee

Objawy grypy i przeziębienia potrafią skutecznie zniszczyć nasze plany zawodowe i prywatne. Dreszcze, gorączka, uczucie rozbicia, ból zatok, katar, problemy z oddychaniem, ból gardła, mięśni i stawów najczęściej uniemożliwiają normalne funkcjonowanie.

Na szczęście można bardzo szybko poprawić swoje samopoczucie, stosując skuteczne sposoby na grypę i przeziębienie.

Czy grypa i przeziębienie to to samo?

Zanim przejdziemy do omawiania sposobów walki z wirusami, które zaatakowały nasz organizm, warto najpierw uświadomić sobie jak objawia się typowe przeziębienie, a jak grypa. Pomimo tego, że obydwie choroby mają podłoże wirusowe, to jednak różnią się między sobą objawami, przebiegiem, a także ewentualnymi powikłaniami.

Jak odróżnić grypę od przeziębienia?

Przyjęło się, że „bez gorączki nie ma grypy” i jest w tym dużo racji. Grypa tym różni się od przeziębienia, że w jej przypadku dochodzi do powstania podwyższonej temperatury ciała (najczęściej od 39 do 41 stopni Celsjusza). Dodatkowo pojawiają się dreszcze, bóle mięśni oraz bardzo często także suchy kaszel. W przypadku przeziębienia zazwyczaj tych objawów nie obserwujemy.

Zarówno przeziębienie, jak i grypę należy leczyć objawowo. Warto przyjmować skuteczne leki dostępne bez recepty (np. Febrisan), które szybko wzmacniają organizm i dostarczają mu substancji aktywnych, dzięki którym lepiej radzi sobie z chorobą. W Febrisanie znajduje się witamina C, która wzmacnia organizm w walce z wirusami oraz fenylefryna o właściwościach zmniejszających obrzęk błony śluzowej nosa, ilość wydzielanego kataru i udrażniających zatoki. Paracetamol nie tylko obniża gorączkę, ale również likwiduje ból mięśni i uczucie rozbicia. Sprawdź pełen skład leku febrisan w saszetkach.

Tego typu leki bez recepty są nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim ekonomiczne, ponieważ zazwyczaj już po trzech dniach stosowania wszystkie nieprzyjemne objawy przeziębienia lub grypy mijają. Działanie leków można dodatkowo wzmocnić, stosując inne domowe sposoby.

Tanie domowe sposoby na grypę i przeziębienie

  1. Dieta

Jednym z najbardziej polecanych składników diety u osób chorych jest naturalny czosnek, spożywany w znacznych ilościach. Doskonałym i smacznym sposobem na skorzystanie z jego wszystkich dobroczynnych właściwości jest przygotowanie tostów z jasnego pieczywa, które po podgrzaniu należy natrzeć naturalnym czosnkiem. Jeden ząbek powinien być wtarty w jedną kanapkę, a należy zjeść przynajmniej kilka takich tostów. Białe pieczywo jest lekkostrawne i nie obciąża dodatkowo organizmu, gdy ten walczy z chorobą, a naturalny czosnek jest uznawany za antybiotyk, czyli wykazuje duże właściwości lecznicze.

  1. Ciepłe napoje

Rozgrzany organizm łatwiej radzi sobie z wirusami, dlatego podczas choroby należy przyjmować jak najwięcej ciepłych napojów. Trzeba też pamiętać o tym, by pozostać w łóżku po ciepłą kołdrą i się po prostu wygrzać i wypocić. Ciepłe napoje dodatkowo dostarczą organizmowi niezbędnej wody, którą traci wraz z nadmiernym poceniem się. Należy wybierać herbaty ziołowe lub owocowe, wzmocnione naturalnym miodem, cytryną i sokiem z malin. Innym napojem o podobnych właściwościach jest ciepłe, pełnotłuste mleko z miodem i masłem.

Stosując zarówno leki dostępne bez recepty, jak i domowe sposoby leczenia, możemy liczyć na szybki powrót do zdrowia i odzyskanie utraconych sił. Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, by dać swojemu organizmowi odpocząć, gdy czujemy, że dopada nas jesienne przeziębienie. W ten sposób możemy skutecznie uniknąć grypy.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.