Startujesz z prywatną przychodnią chirurgiczną? Kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć

Gabinety lekarskie są dziś często alternatywą dla funkcjonujących jednostek publicznej opieki zdrowotnej. Wiele osób korzysta z prywatnych usług, ponieważ nierzadko są one na wyższym poziomie niż te ogólnodostępne. Co należy wziąć pod uwagę otwierając prywatny podmiot leczniczy?

Ważnym czynnikiem przy tworzeniu obiektu leczniczego jest wybór lokalu, w którym działalność z zakresu usług medycznych będzie prowadzona. Warto mieć na uwadze, że nawet najlepszy lekarz nie będzie mógł wykonywać dobrze swojej pracy, jeśli gabinet nie zostanie odpowiednio wyposażony. Lokal powinien spełniać zalecenia ministra zdrowia zarówno jeśli chodzi o ogólną przestrzeń, oświetlenie, jak i aspekty techniczne. Istotne jest to, aby budynek miał wymaganą liczbę gabinetów, pokoi zabiegowych, pomieszczeń gospodarczych oraz administracyjnych.

Sprzęt medyczny

Gabinety lekarskie powinny być wyposażone w aparaturę, sprzęt medyczny i produkty, które są niezbędne do wykonywania określonych świadczeń zdrowotnych. Jeśli chodzi o chirurgię, narzędzia lekarskie powinny być tak dobrane, by móc wykonywać podstawowe zabiegi, takie jak np.: nacięcia i drenaż ropnia, krwiaka, a w nagłych przypadkach założenie sączka, do czego z pewnością przydadzą się nożyczki chirurgiczne http://medicaldepot.pl/p/3544/nozyczki-chirurgiczne-metzenbaum-proste-14-5-cm-3544.html.

Zdarzają się sytuacje, które wymagają niezwłocznej pomocy w postaci zaopatrywania ran, polegające na założeniu szwów. To, przez jaki czas będą noszone szwy, zależy od głębokości rany oraz struktury, która została zszyta. Najczęściej  po ok.   4 dniach usuwane są szwy z twarzy. Po nieco dłuższym czasie (10-14 dni) usuwa się szwy z tułowia i kończyn. Coraz częściej lekarze rezygnują z tradycyjnych szwów i korzystają z zszywek chirurgicznych. W pozbyciu się ich pomoże przyrząd do usuwania zszywek chirurgicznych http://medicaldepot.pl/p/1224/przyrzad-do-usuwania-zszywek-jednorazowego-uzytku-1224.html.

W prywatnej przychodni lekarskiej można także skorzystać z usług dermatologa, który nie tylko będzie służył poradą, ale również wykona różne zabiegi, jak np.: łyżeczkowanie brodawek i znamion, naskórnych i niezłośliwych nowotworów, a także rakowych komórek podstawnych. W tym celu niezbędna będzie łyżeczka dermatologiczna http://medicaldepot.pl/p/2925/jednorazowa-sterylna-lyzeczka-dermatologiczna-5-mm-2925.html.

Inne zabiegi

Prywatne podmioty lecznicze mają to do siebie, że oferują usługi, które nie są tak łatwo dostępne w placówkach publicznych, zwłaszcza w przychodniach. Mowa tu o zabiegu cystostomii, który polega na umieszczeniu cewnika bezpośrednio w pęcherzu. Zabieg ten wykonuje się u pacjentów, u których stwierdzono tzw. przeszkodę pęcherzową lub zatrzymanie moczu w zwężeniu cewki moczowej. Przeprowadza się go za pomocą cystofixu dostępnego na: http://medicaldepot.pl/p/2857/zestaw-do-cystostomii-cystofix-ch-10-2857.html.

Otwierając prywatny podmiot publiczny trzeba być świadomym, że to nie tylko przyjemność mieć swoje prywatne gabinety, ale także ogromna odpowiedzialność za zdrowie i życie pacjentów.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.