Wrzody żołądka i dwunastnicy – naturalna metoda leczenia

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy to częste schorzenie, skutkujące zgagą, pieczeniem i bólem brzucha. Powodem są wrzody trawienne, czyli ubytki w ścianie żołądka bądź dwunastnicy. Współczesny szybki tryb życia, stres i nieodpowiednia dieta, a także palenie papierosów i przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych przyczyniają się do zapalenia błony śluzowej żołądka. Jeżeli proces zapalny trwa dłużej, powstają nadżerki, a z czasem wrzody. Inną często wymienianą przyczyną jest zakażenie bakterią Helicobacter pylori. Standardowym sposobem leczenia jest przyjmowanie leków hamujących wydzielanie kwasu solnego, zawierających tzw. inhibitory pompy protonowej. Niestety leki te mogą spowodować zaburzenia trawienne, stąd chorzy często poszukują innych metod leczenia. Jednym ze sposobów jest leczenie pijawkami. Ślina pijawek zawiera dużą ilość różnorodnych związków o dobroczynnym działaniu. Związki te wykazują właściwości przeciwzakrzepowe i tromboliczne, tzn. rozbijają zakrzepy już powstałe. Ponadto ułatwiają odbudowę zniszczonych komórek i działają przeciwzapalnie. Hirudoterapia może pomóc w wygojeniu wrzodów i przynieść choremu oczekiwaną ulgę.

Wrzody żołądka i dwunastnicy – choroba cywilizacyjna

Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy to częste schorzenie, skutkujące zgagą, pieczeniem i bólem brzucha. Powodem są wrzody trawienne, czyli ubytki w ścianie żołądka bądź dwunastnicy. Przypadłość ta dotyka coraz szersze kręgi ludzi. Dlaczego? Współczesny szybki tryb życia, stres i nieodpowiednia dieta, a także palenie papierosów i przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych przyczyniają się do zapalenia błony śluzowej żołądka. Jeżeli proces zapalny trwa dłużej, powstają nadżerki, a z czasem wrzody. Inną często wymienianą przyczyną jest zakażenie bakterią Helicobacter pylori.

Choroba wrzodowa znacznie obniża jakość życia, a nieleczone wrzody grożą pęknięciem. Dlatego tak ważne, by odżywiać się we właściwy sposób i nauczyć się radzić sobie ze stresem. Standardowym sposobem leczenia jest przyjmowanie leków hamujących wydzielanie kwasu solnego, zawierających tzw. inhibitory pompy protonowej. Niestety leki te mogą spowodować zaburzenia trawienne, stąd chorzy często poszukują bardziej naturalnych metod leczenia, które nie miałyby skutków ubocznych.

Pijawki bronią w walce z chorobą wrzodową

Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami jest znane od starożytności i niewiele jest metod, które miałyby równie wszechstronne zastosowanie. To dlatego, że ślina pijawek (w tym najczęściej używanej pijawki lekarskiej – Hirudo medicinalis) zawiera dużą ilość różnorodnych związków o dobroczynnym działaniu. Związki te wykazują właściwości przeciwzakrzepowe i tromboliczne, tzn. rozbijają zakrzepy już powstałe. Ponadto ułatwiają odbudowę zniszczonych komórek i działają przeciwzapalnie. Dzięki temu rany goją się szybciej. Rany, a także wrzody, które nie są niczym innym, jak tylko wewnętrznymi ranami.

Pijawki http://pijawki.abros.pl/ dopuszczone do terapii powinny pochodzić z czystej, kontrolowanej hodowli, a sam zabieg wykonywany przez licencjonowanego hirudoterapeutę. Hirudoterapia oddziałuje na różne organy, dlatego trzeba zapytać o ewentualne przeciwwskazania. Może się okazać, że przy okazji wyleczymy także inne dolegliwości!