Wyposażenie sali operacyjnej i gabinetu lekarskiego

Wyposażenie sali operacyjnej czy gabinetu zabiegowego to trudne i czasochłonne przedsięwzięcie. Jak się do tego zabrać?

Obecnie, normy narzucone przez Ministerstwo Zdrowia są bardzo restrykcyjne. Każdy chirurg wie, że sala operacyjna musi być miejscem o doskonałej czystości i ogromnej sterylności. Każdy blok operacyjny musi być tak skonstruowany, żeby był do niego dostęp z każdego miejsca budynku szpitalnego. W bloku operacyjnym musi być także profesjonalnie określona droga ewakuacji. Jak to wszystko zapewnić sali operacyjnej? Jak ją przygotować na zabiegi?

Sala operacyjna – wymagania

Jakie są wymagania do otwarcia blogu operacyjnego?

Po pierwsze, pomieszczenie musi być odpowiednio wentylowane i klimatyzowane.

Po drugie, na sali operacyjnej musi być zamontowane odpowiednie profesjonalne oświetlenie, specjalistyczna instalacja do podłączenia sprzętu medycznego wraz z ewentualnym zabezpieczeniem na wypadek wyłączenia źródła energii (na bloku operacyjnym powinno się znajdować awaryjne źródło energii).

Po trzecie, w bloku operacyjnym muszą się znaleźć sterylne nożyczki chirurgiczne (dostępne na przykład tutaj: http://medicaldepot.pl/p/3544/nozyczki-chirurgiczne-metzenbaum-proste-14-5-cm-3544.html).

Po czwarte, w sali operacyjnej musi być zaplecze do sterylizacji narzędzi chirurgicznych i innych sprzętów medycznych.

To tylko kilka wymagań, które trzeba spełnić, by móc otworzyć w swojej klinice blok operacyjny.

Zabiegi medyczne

Do wykonywania zabiegów medycznych takich jak ściągnięcie szwów potrzebny jest specjalny przyrząd do usuwania zszywek chirurgicznych. Takie narzędzie jest dostępne tutaj: http://medicaldepot.pl/p/1224/przyrzad-do-usuwania-zszywek-jednorazowego-uzytku-1224.html.

Akcesoria dla pacjentów

Jeżeli Twoja klinika nie specjalizuje się w operacjach i zabiegach, ale w leczeniu bezinwazyjnym na przykład urologicznym, to na pewno przyda Ci się profesjonalny sprzęt, taki jak cystofix, który możesz nabyć tutaj: http://medicaldepot.pl/p/2857/zestaw-do-cystostomii-cystofix-ch-10-2857.html.

Dla dermatologów

Dla dermatologów również mamy innowacyjne rozwiązania i narzędzia, które ułatwią im pracę. Do tych akcesoriów zalicza się między innymi łyżeczka dermatologiczna, dostępna tutaj: http://medicaldepot.pl/p/2925/jednorazowa-sterylna-lyzeczka-dermatologiczna-5-mm-2925.html.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.