Żylaki. Epidemia XXI wieku. Jak się ich pozbyć?

Pytania dotyczące tego, jak pozbyć się żylaków bez operacji, zadaje sobie każdy, kto ma z nimi do czynienia. W obecnych czasach problem ten jest na tyle rozwinięty, że przypomina epidemię. Siedzący tryb życia, praca za biurkiem, nieprawidłowy odpoczynek i obuwie doprowadzają do tego, iż nawet młode osoby cierpią na tę przypadłość. Czy da się pozbyć żylaków bez interwencji chirurgicznej?

Pytania dotyczące tego, jak pozbyć się żylaków bez operacji zadaje sobie każdy, kto ma z nimi do czynienia. W obecnych czasach problem ten jest na tyle rozwinięty, że przypomina epidemię. Siedzący tryb życia, praca za biurkiem, nieprawidłowy odpoczynek i obuwie doprowadzają do tego, iż nawet młode osoby cierpią na tę przypadłość. Czy da się pozbyć żylaków bez interwencji chirurgicznej?

Jak powstają żylaki?

Na początek kilka słów o przyczynach tej choroby. Stojąca praca lub siedzenie za biurkiem, zakładanie nogi na nogę, nieprawidłowe obuwie i źle dobrane rajstopy w przypadku kobiet, to główne przyczyny choroby. Z kolei za mała ilość tkanki sprężystej skutkuje workowatym albo wrzecionowatym poszerzeniem żył powierzchniowych. Stąd nieestetyczne nitki na łydkach, które sprawiają nie tylko ból, ale i dyskomfort psychiczny. Dlatego żeby uniknąć tego schorzenia warto zainwestować w dobre obuwie, oraz jak najczęściej zażywać ruchu. Gdy jednak jest już za późno dobrze jest dowiedzieć się, czy istnieje sposób pozbycia się żylaków bezboleśnie i bezinwazyjnie.

Czym zwalczyć żylaki bez operacji?

Najlepszą metodą zwalczania żylaków jest ich leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami. Pijawki lekarskie wykorzystywane w tej metodzie posiadają w ślinie specjalistyczne związki, które zwiększają przepływ krwi, udrożniają naczynia krwionośne oraz obniżają ciśnienie. Ślina hirudyn zawiera także anty-elastaza, która następnie sprawia, iż biokatalizatory niszczące tkankę sprężystą zostają zahamowane. Takie działania pociąga za sobą same pozytywne skutki. Po pierwsze, żylaki stają się mniej widoczne już po pierwszym zabiegu. Po drugie, sprawiają mniej bólu.

Jak postępować z żylakami, by usprawnić proces ich pozbywania się?

Terapię leczenia żylaków warto przyśpieszyć dzięki odpowiednim zabiegom w domu. Jednym z nich jest trzymanie nóg wyżej od pozostałej części ciała podczas odpoczynku, chodzenie boso oraz unikanie obcisłych ubrań. Picie naparów z dziurawca lub borówki również może pomóc. Jeżeli dodatkowo chcemy być bardziej aktywni fizycznie możemy zapisać się na specjalne lekcje jogi, czy postawić na długie spacery lub jazdę na rowerze. Więcej na temat hirudoterapii można przeczytaj tutaj: http://pijawki.abros.pl/.